Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu
Steel-Edge.sk Menu

Náušnice

Náušnice dnes tvoria bežne zdobené, ktoré nosí ako muži tak ženy. Náušnice môžu byť vyrobené z celej série materiálov, stále ešte stále pretvárajú kovy. Na výrobu náušnice sa často používajú žlté zlato, biele zlato, stříbro, titán, chirurgická ocel, bižuterie a ďalšie. Velmi často náušnice zdobí zirkony, kamínky Swarovski, nebo brilianty. Svoji tradici majú také detské náušnice ze žlutého zlata, bílého zlata, nebo růžového zlata.

Náušnice jako všechny šperky prošly a stále probíhají vývoj trvající po tisíce let, protože touha člověka se zdobit je snad ještě starší než touha po oblékání. Již v najstarších archeologických nálezoch sú dochované šperky. Ženy zdobené šperky je možné spatřit už na neolitických malbách. Náušnice i ostatní šperky samozrejme podléhajú módnym úpravám, ktoré navzájom súvisia okrem tvaru a vzhľadu šperkov a náušníc, ale tiež materiálov, z ktorých sú vyrobené.

Nejstaršie materiály používané na výrobu náteru boli vyrobené z prírodného pôvodu, kosti, rohovina, drevo a iné prírodné materiály, ktoré dokázali, že najlepší človek získal a pracoval. Postupy získavania znalostí a zručností začali ľudia vyrábať dámske a pánske náušnice používajú kovy, bronz, zlato striebro.

Ve starověkém Egyptě vznikaly všechny šperky, jakékoli známé dnes a mnoho šperků z tohoto období je fascinující ještě dnes. I náušnice z tohto obdobia majú svoje kouzlo a uchovávajú si svoj punc tajomnosti do dnešných dní. I v dnešní době mnoho návrhárov a výrobcov šperkov a náušnic hľadá a nachádza inšpiráciu práve vo šperkoch z tohto obdobia.

Ve starověkém Řecku patřili náušnice k neodmysliteľným módnym doplnkom a rovnakým spôsobom ako ostatné šperky vyrábané zo zlata a drahých kameňov.

I další staletí patřili šperky a náušnice k nevyhnutným módnym doplnkom a počas tohto vývoja se jednalo o šperky okázalé i minimalistické, kdy se nosily dlouhé náušnice bohatý zdobené drahšie kameny či zdobené kruhové náušnice až po minimalistické náušnice pecky.